0₺ üzeri siparişlerde ücretsiz kargo
MÜŞTERİ HİZMETLERİ0532 415 90 74

KONU

İşbu sözleşmenin konusu, ALICI’nın SATICI’ya ait www.anaokulumalzemeleri.net alan adlı internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

TARAFLAR

SATICI: YILDIZ OYUNCAK DÜNYASI - HALİL YILDIZ (Bundan sonra SATICI olarak anılacaktır.)

Adres: MEHMET AKİF MAH. HALİL İBRAHİM CAD. NO: 33 A İÇ KAPI NO: 1 SULTANBEYLİ/ İSTANBUL

Telefon: +90 (216) 496 08 33

E-mail: [email protected]

ALICI: Müşteri (Bundan sonra ALICI olarak anılacaktır.)


GENEL HÜKÜMLER

1.1- ALICI, SATICI ya ait www.anaokulumalzemeleri.net alan adlı internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

1.2- Sözleşme konusu ürün, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI’nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.

1.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

1.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

1.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının SATICI ya ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI’nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

1.6- Ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini SATICI ya ödememesi halinde, ALICI’nın kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde SATICI ya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

1.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etmesi halinde ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakden ve defaten ödenir.

1.8- Garanti belgesi ile satılan ürünlerden olan veya olmayan ürünlerin arızalı veya bozuk olanlar, garanti şartları içinde gerekli onarımın yapılması için SATICI ya gönderilebilir, bu takdirde kargo giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır. 

1.9- İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp SATICI ya faks veya posta yolu ile ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

 

CAYMA HAKKI

ALICI, sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa tesliminden itibaren 7 gün içinde cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI ya faks, e-mail veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün 6. madde hükümleri çerçevesinde kullanılmamış olması şarttır. Bu hakkın kullanılması halinde, 3. kişiye veya ALICI ya teslim edilen ürünün SATICI'ya gönderildiğine ilişkin kargo teslim tutanağı örneği ile fatura aslının iadesi zorunludur. Bu belgelerin ulaşmasını takip eden 7 gün içinde ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmez ise KDV ve varsa sair yasal yükümlülükler iade edilemez. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

 

GENEL HÜKÜMLER

2.1- 18 yaşından küçük kişiler SATICI’dan alış-veriş yapamaz.

2.2- Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir


İADE HAKKI VE PROSEDÜRÜ

3.1 - ALICI kargoyu teslim aldıktan sonra da ürünün hatalı gönderimi, arızalı çıkması gibi durumlarda ürünü iade edebilir. Bu durumda ALICI’nın kargo ücreti ürünün iade ücreti de SATICI ya aittir. Bu durumlarda ALICI isterse siparişi iptal edip ürün bedelinin iadesini de talep edebilir.

İPTAL HAKKI

4.1- Siparişinizi verdikten sonra sipariş durumunuzu www.anaokulumalzemeleri.net adresinden izleyebilirsiniz. 

Siparişiniz kargoya verilene kadar (en geç 3 iş günü) siparişinizi müşteri hizmetlerini telefonla arayarak iptal ettirebilirsiniz. Mail ile yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır. İptal edilen siparişlerle alakalı olarak ALICI ya herhangi bir ceza veya kargo ücreti yansıtılmayacaktır.

4.2- Eğer siparişiniz kargoya verildi ise siparişinizi iptal edemezsiniz.

 

YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile ALICI’nın veya SATICI’nın yerleşim yerindeki Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.


Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

 

GİZLİLİK

Sitemize kaydetmiş olduğunuz kişisel bilgilerinizin güvenilirliği bizler için her şeyden daha önemlidir. anaokulumalzemeleri.net da alışveriş yaparken kullandığınız kişisel bilgiler (Teslimat/Fatura adresleri, telefon numaraları, e-mail adresi vs.) başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmayacaktır. Yapımız içerisinde, sadece sipariş esnasında, kolay ve hızlı giriş yapmanızı sağlayacak olan bilgiler saklanmaktadır. 

Üyelik esnasında bizimle paylaştığınız cep telefonu ve mail adresleriniz sadece vermiş olduğunuz siparişlerinizle ilgili bilgilerin size hızlı ve güvenli bir şekilde ulaşmasını sağlamak için kullanılacaklardır. 

Sisteme girdiğiniz tüm bilgilere, anaokulumalzemeleri.net Haricinde sadece siz ulaşabilir ve bunları sadece siz değiştirebilirsiniz. Bir başka üyenin veya Üyelerin, sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. 

Üye Kayıt esnasında sizden istenen kişisel bilgilerden, zorunlu olanlar hariç, istediklerinizi kendi arzunuz dahilinde anaokulumalzemeleri.net'a bildirebilirsiniz. anaokulumalzemeleri.net'a vermeyi tercih etmeyeceğiniz bilgiler varsa, bu alanları doldurmak veya işaretlemek zorunda değilsiniz.

 

Karşılaştırın