26 Şubat 2016 Cuma

Trambolin İmalatı

Trambolin İmalatı


Trambolin ilk kez 1910 yılında yapılarak olimpiyatlarda da kullanılan eğlence ve spor aracıdır. Yuvarlak, kare veya dikdörtgen olarak tasarlanan bir çerçeveye yaylarının takılmasıyla zıplama alanın oluşturulması ile trambolin hazır olur. Türkiye kısa sürede bu aleti benimsedi. Dünyada ise 2000 yılında Sydney’de jimnastik dalında olimpiyatlara dâhil edilmiştir. Son zamanlarda spor amaçlı kullanılan bu ürün 21. Yüzyılın sağlık problemi olan obezite hastalarının gözde aleti olmuştur. Eğlence amaçlı da kullanılan bu alet çocukların soft play oyun alanlarında sıklıkla gördüğü bir oyuncak olmuştur.

Tunapel Kids adındaki firma gerek olimpik anlamda gerek eğlence anlamında trambolin imalatı yapmaktadır. Hem eğlence hem spor amaçlı üretilen trambolinin ortak noktası güveliktir. Bu noktada trambolin tüm sorumluluk trambolin imalatı yapan firmaya düşmektedir.  Gerek çocukların gerek yetişkinlerin bu aleti kullanırken yaralanmaması, zarar görmemesi gerekmektedir. Sadece maliyet kaygısı gütmeyen firmalar bu konuda bütün gerekenleri yapmaktan kaçınmaz. O firmalar bilir ki insan hayatı kardan, maliyetten daha önemlidir.

Denemek için dahi üzerine çıkan yetişkinlerde bile bağımlılık yaratan bu olan alet, çocuğunuzun eğlenirken ne kadar mutlu tahmin edebilirsiniz. Size trambolin alın demiyoruz. Ama deneyin! Burada anlatılanların yetersiz olduğunu bile düşünebilirsiniz denedikten sonra.  Gerek eski kuşaklar gerek yeni kuşaklar trambolini Cüneyt Arkın’dan ya da Badi Ekrem mutlaka görmüştür. Belki de bu kişiler ve filmleri sayesinde Türkiye’de trambolin kültürü yayıldı.

Trambolin imalatı yapan firmalar üretimde kaygılandıkları tek güvenlikdir. Eğlence kısmı tüketiciye ya da kullanıcıya kalmıştır. Çünkü ürünün satın alınma amacı eğlenmek yada bu ürün üzerinden para kazanmaktır. Bu ürü alıp kullanan eğlence sağlayıcıları ve son kullanıcılar sorun yaşamaması için, trambolin imalatı işini ciddye alan, Tunapel Kids gibi güvenilir firmalarla çalışmaları gerekir. Hiç kimse trambolinin üzerinde zıplarken acaba ne zaman kopacak, ne zaman yırtılacak, ne zaman yay kırılacak diye düşünmek istemez. Eğer düşünürse de tamamıyla eğlenebildiğini zannetmiyoruz. Bu sistemde her şey yerli yerinde ve konusunda uzman kişiler tarafından yapılması gerekir. Matematik asla yanılmaz. Tunapel Kids standart olarak verilen güvenlik verilerinin çok çok üzerindeki değerlerle üretimi gerçekleştirir. İnsan sağlığının ve güvenliğinin söz konusu olduğu yerlerde, bir şeylere göz yummak ve bedel olarak az para ödemek, ilerleyen zamanda çok para ve çok fazla sağlık gideri demek olacaktır. http://www.tunapelkids.com/#!trambolin-imalati/c1p6o adresi üzerinden Tunapel Kids firmasının standart olarak ürettiği trambolinleri görebilirsiniz. Ayrıca Tunapel Kids alanınıza özel de tasarımlar yapabilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder