26 Temmuz 2014 Cumartesi

Güvenli Anaokulu Malzemeleri

Güvenli anaokulu malzemeleri çocukların sağlıklı saniyeler geçirmeleri için çok önemlidir. Güvenli olmayan bir kreş masası çocukların yaralanmasına neden olabilmektedir.

Paten, üç tekerlekli bisikletler, oyuncak kamyon ve araba, vagon ve topları çocukların en sevdiği oyuncaklar arasında yer almaktadır. Ama bir yıl içinde, ABD Tüketici Ürün Güvenliği Komisyonu tahminlerine göre, hastane acil oda tedavi gerektirecek kadar ciddi 150,000 oyuncak ile ilgili yaralanmalar vardı.

Falls kaza en sık nazik, ama çok ciddi yaralanmalar çocuklar küçük parçaları yutma veya yanıcı ürünlerden, gazla çalışan oyuncaklar patlayan, burun veya kulak minik oyuncaklar yerleştirerek, ve keskin kenarlardan sonucu.

Her yıl, yaklaşık 5000 yeni oyuncaklar pazar yeri girin.Tatil sezonu yaklaşık bir milyon mağazalarında satışa oyuncaklar 150.000 'den fazla farklı türde bulur. Üreticiler, perakendeciler, güvenlik müfettişleri, ve diğerlerinin çabalarına rağmen, her oyuncak incelemek mümkün değildir. Ama anne ve diğer yakınları olası tehlikeler için evin etrafında satın aldıkları her yeni oyuncak ve her eski oyuncak kontrol etmek mümkündür.

Bu durumlar gözönüne alındığında güvenli anaokulu malzemeleri seçmek çok önemlidir. sağlıklı yarınlar yetiştirmek istiyorsak sağlıklı ve güvenli ürünler kullanmak zorundayız.

Aşağıdaki öneriler çalma süresi, güvenli, eğlenceli vakit tutmaya yardımcı olabilir.

Dikkatle seçin OYUNCAKLAR

Dikkatli seçin. Eğer satın oyuncak iyi tasarım ve kaliteli inşaat arayın.
Keskin kenarları, küçük parçalar veya keskin noktaları var oyuncaklar için dikkat edin. Gözlerini incitebilir nesneleri işitme ve yürür zarar verebilir derece yüksek sesler üretmek oyuncaklar kaçının.
Çocuğun yaşı, ilgi ve yeteneklerine uygun oyuncaklar satın almak. Küçük çocuklar için çok karmaşık oyuncaklar kaçının. Birçok oyuncak güvenli yanı sıra çekici oyuncakları seçmenize yardımcı olmak için önerilen bir yaş aralığı var.
Bir etiket okuyucusu olun. Böyle ", 3 yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez" veya küçük ağızlara sona olasılıkla oyuncaklar "toksik"​​, ya da doldurulmuş oyuncaklar ve bebek üzerinde "yıkanabilir / hijyenik malzemeler" olarak güvenlik bilgi için bak.
Elektrikle çalışan oyuncaklar, oyunlar ve oyuncaklar, kimya setleri, ve benzeri çekim - Bir çocuğa yakın gözetim gerektirir bir oyuncak satın almadan önce anne ile kontrol edin.Oyuncak evine getirilen edildikten sonra küçük çocukların büyük çocuklar için tasarlanan oyuncakların erişimi olabileceğini de unutmayın.
UL (Sigorta Laboratuvarları) elektrikli oyuncaklar üzerinde mühür arayın. Bu elektrik parçaları güvenliği için test edilmiştir gösterir.

OYUNCAK Doğru Kullanımı ÖGREN

Talimatları kontrol edin ve oyuncak kullanmak için nasıl çocuğa açıklamak.
Her zaman oynarken çocukları gözetim çalışın. Nokta öğrenmek "gerçekleşmesi için yaklaşık bir kaza."
Kırık parça ve potansiyel tehlikeler için periyodik oyuncaklar edin. Tehlikeli bir oyuncak derhal onarılmalı ya da atılmalıdır. Ahşap oyuncaklar keskin veya kıymık kenarları düzgün zımpara olmalıdır. Oyuncak veya oyuncak kutuları sadece zehirsiz boya kullanın. Pas ve tehlikeli olabileceği, zayıf ya da keskin parçalar için açık oyuncak edin.
Oyuncaklar kırık olsun ve böylece kimse gezileri olduğunu ve onlara düşer kalmaz uzakta onların oyuncakları koymak için çocuklara öğretmek.
Oyuncak kutuları, çok, güvenlik için kontrol edilmelidir. Bir oyuncak göğüs içinden kolayca açılabilen hafif bir kapak olmalıdır. Ekstra güvenlik için, havalandırma delikleri vardır emin olun. Keskin kesebileceğini kenarları ve çimdik olabilir menteşeler için izleyin. Bir oyuncak göğüs ön köşelerine kauçuk tamponlar takın böylece küçük parmaklar bir çarptı kapak tarafından yakalanmış olmayacaktır.
Oyuncak rafları başka bir depolama imkanı vardır. Açık raflar çocuğun sevdiği oyuncakları görmek ve oyun sonrası rafa onları geri dönmek için izin verir.Raf sağlam ve çocuk üzerine tırmanıyor eğer devrilebilir olmaz emin olun.

YEDİ OYUNCAK TEHLİKELER

Keskin kenarlar: kırılgan plastik veya camdan yapılmış oyuncaklar keskin noktaları ve kenarları açığa, kolay kırılabilir. Ahşap, metal, ve plastik oyuncaklar, bazen kötü inşaat nedeniyle keskin kenarları vardır.
Küçük parçalar: küçük, çıkarılabilir parçaları ile Tiny oyuncaklar ve oyuncaklar yutulması ya da bir çocuğun nefes borusu, kulaklar veya burun içinde teslim olmak olabilir. Bazı sıkmak oyuncak squeakers çıkarılır ve muhtemelen yutulabilir. Kötü inşa doldurulmuş bebek veya hayvanların dikişleri açık kırmak ve aynı zamanda yutulması veya solunması olabilir küçük granül serbest bırakabilirsiniz.
Yüksek sesler: Oyuncak kapaklar ve bazı gürültü yapma tabancalar ve diğer oyuncaklar işitme zarar verebilir gürültü seviyelere ulaşabilir. "- Kulağa yakın 1 ayak daha ateş etmeyin kapalı kullanmayın UYARI..": Yasa belli bir seviyenin üzerinde gürültü üreten kapaklar kutuları aşağıdaki etiketi gerektirir
Keskin puan: Kırık oyuncaklar tehlikeli çatallı ve bıçak keskin noktalarını açığa çıkarabilir. Oyuncak bebek giysileri, saç ve aksesuarları Pins ve zımbalar kolayca masum bir çocuğu delebilir. Hatta bir oyuncak ayı veya doldurulmuş oyuncak kesmek veya bıçak tellerin ile monte edilebilir.
Propelled nesneler: Mermiler - güdümlü füzeler ve diğer uçan oyuncaklar - silah haline olabilir ve özellikle de gözleri zarar verebilir. Çocuklar yetişkin çim dart veya keskin noktaları ile diğer hobi veya spor ekipmanları ile oynamak için izin asla. Çocuklar tarafından kullanılan oklar veya dart yaralanmayı önlemek için yumuşak mantar ipuçları, lastik vantuz veya diğer koruyucu ipuçları olmalıdır.
Elektrikli oyuncaklar: yanlış, inşa kablolu veya yanlış olan Elektrikli oyuncaklar şok ya da yakabilir. Elektrikli oyuncaklar maksimum yüzey sıcaklıkları, elektrik inşaat ve önemli uyarı etiketleri için zorunlu gereksinimleri karşılaması gerekir. Isıtma elemanları ile Elektrikli oyuncaklar 8 yaş üstü çocuklar için sadece tavsiye edilir. Çocuklar elektrikli oyuncaklar dikkatli ve yetişkin gözetiminde kullanmak öğretilmelidir.
Yanlış yaş için oyuncak Yanlış: Büyük çocuklar küçük olanların elinde son derece tehlikeli olabilir için güvenli olabilir oyuncaklar.

Toddlers 'oyuncaklar için ekstra BAKIMI

Ekstra bakım ile çok küçük çocuklar için oyuncaklar seçin. Büyük çocuklar için güvenli oyuncaklar küçük olanlar için tehlikeli olabilir. "Her şey ağzına gider.", Bebeklerde, gezi Toddlers aklınızda tutun ve kolayca düşer ve bu

Bir bebek ya da bebek için bir oyuncak seçerken, emin olun:

Yutulması için çok büyük.
Nefes borusu, kulaklar veya burun deliklerinde Köşkü ayrılabilir parçalara sahip değildir.
Tırtıklı kenarları bırakarak, kolay kırılmaz.
Keskin kenarları ya da noktaları vardır.
Açıktaki pimleri, teller, zımba veya çivi ile birlikte koymak değil.
"Toksik" ​​olarak isimlendirilmiştir.
Parmaklarınızı veya yakalamak saç tutam olamaz.

OYUNCAK GÜVENLİĞİ KANUN

Yanlış varsa güvensiz anaokulu malzemeleri ya da oyuncak tehlikeli olabilir rağmen, pazar girmek, bazı oyuncaklar çocuklar için uygun olmayan, ya da bir çocuk için tehlike teşkil şekilde tasarlanmış veya inşa ya vardır. Elektrik, mekanik ya da ısı tehlikeleri çocukların kullanımı için tasarlanan oyuncaklar ve diğer ürünlerin satışı men edilebilir. : 1970 yılından bu yana 1.500 'den fazla tehlikeli oyuncak ve diğer öğeleri de dahil olmak üzere, satışa çıkarıldı

sert teller, keskin noktaları, ya da açıkta haline gelebilir küçük, gevşek nesneleri ve neden kesikler veya diğer yaralanmalara içeren oyuncak çıngıraklar.
Bir çocuk tarafından kaldırıldı ve yutulması veya solunması olabilir noisemaking parçaları ile herhangi bir oyuncak.
Her bebek, hayvan dolması, ya da açıkta ve neden keser hale gelebilir parçalara sahip benzer oyuncak.
çim dart ve uygun önlemleri yeterli yön ve güvenli kullanımı için uyarılar dahil ettik ve oyuncak ve diğer çocuk makalelerde öncelikle ilgili oyuncak mağazaları veya mağazalarda satılan değil sürece, delinme yaraları neden olabilecek dış mekan kullanımı için tasarlanan diğer keskin, sivri ürün .
belli bir seviyenin üzerinde gürültü neden oyuncak silah veya kapaklar.
"bebek fedailer" ve bu, kısma, kesme ya da morarma gibi çocuğun yaralanmasına neden olabilecek, oturma, yürüme, ya da zıplatarak çok genç çocukları desteklemek benzer haberler.
kopmak ve yaralanmalara neden olabilir "sabotajcı topları" olarak bilinen oyuncaklar.
1973 yılında yönetmelik maksimum sıcaklıklar belirtir ve elektrikle çalışan oyuncaklar için güvenilir elektrik yapı gerektirir. Elektrik oyuncaklar onlar belirli bir yaşın altındaki çocuklar için tavsiye edilmez belirten uyarı etiketleri olmalıdır. Bir ısıtma elemanı içeren oyuncakların durumunda, oyuncak 8 yaş altındaki çocuklar için tavsiye olmayabilir.

Üreticiler, distribütörler, perakendeciler ve tehlikeli oyuncak satmıyoruz emin yapmak için yasal sorumluluğu var. Emniyet müfettişleri yasalara uyulmasını sağlamak için fabrikalar, depolar, anaokulu malzemeleri ve perakende mağazaları kontrol edin. İthal oyuncaklar, çok, güvenlik tehlikeler için kontrol edilir.

Ancak, güvenlik standartları ve yönetmelikleri her durumu kapsayamaz, her yıl pazar giren oyuncakların binlerce arasında, bazı güvensiz oyuncaklar tüketiciye ulaşması muhtemeldir. Dikkatli oyuncak seçimi ve çocukların uygun denetim hala - ve her zaman olacaktır - oyuncak ile ilgili yaralanmalar çocukları korumak için en iyi yolu.


YAŞ UYGUN OYUNCAKLAR SEÇME REHBERİ

O - 18 Ay

çıngırdaklar
oyuncaklar vurma ve istifleme
oyuncak gıcırtı
yüzen havuzu oyuncaklar
resim blokları
büyük boncuk dizeleri
beşik-spor egzersiz
oyuncaklar itme-çekme
küçük take-ayrı oyuncaklar
iç içe kutu veya bardak
oyuncaklar ve yüzük istifleme
tekerlemeler, resim, jingle kitaplar
müzikal ve çan oyuncaklar


18 ay - 3 yıl

üç tekerlekli bisiklet
ride-on oyuncak apışıp için
wagon
hobi atı
oyuncaklar itme-çekme
sandbox oyuncaklar
taşaklar
Farklı boyutlarda ve şekillerde blokları
seyyar havuz ve sandbox
çocuk-boyut oyun mobilyaları
aletleri, mutfak eşyaları oynamak
ev yapımı malzemeler
bebek mobilyaları
basit elbise-up elbise
pelüş hayvanlar
oyuncak bebekler
basit bulmaca
oyunlar
Büyük parçalar ile take-apart oyuncaklar
kil ve modelleme hamur
büyük boya kalemleri
karatahta ve tebeşir
basit müzik aletleri
parmak boyalar
elektrikli olmayan trenler
bloklar
çay setleri


3-6 yıl

Ek dress-up kıyafetler
banyo ve beslenme bebek
kuklalar ve tiyatro
oyuncaklar Mağazacılık
oyuncak telefon ve oyuncak saat
playhouses
temizlik oyuncaklar
oyuncak askerler
çiftlik, köy ve diğer oyun setleri
küçük kamyonlar, arabalar, uçaklar, tekneler
basit inşaat takımları
yerli oyuncaklar
trenler
yarış araba düzenleri
büyük üç tekerlekli bisikletler
diğer tekerlekli oyuncaklar
kızaklarımız
vagonlar
arka gymsets, orman spor salonları
kayıtlar
fonograf
radyolar
baskı setleri
boyama kitapları
kroki yastıkları
hikaye kitapları


HEDEFLER

Öğrenciler mümkün olacaktır:

Belirlemek ve yedi oyuncak tehlikelere örnekler vermek;
Federal Tehlikeli Maddeler Yasası kapsamında yasaklanmış en az beş oyuncaklar belirlemek;
Oyuncak güvenliği için en az beş önerilerini belirlemek.

TARTIŞMA SORULARI

Önce bir oyuncak almak zaman oyuncak güvenli olmasını sağlamak için 1., Ne bakmak gerekir? Eğer bir bisiklet ne cekti bakmak için, doldurulmuş hayvan, bebek, oyuncak, metal kamyon, ya da elektrikli tren sıkmak?

2.. Güvensiz oyuncaklara ya da anaokulu malzemeleri için bir örnek verin. Ne bir çocuk için bu madde tehlikeli kılan nedir?

3.. Neden bu kadar çok oyuncak ile ilgili yaralanmalar çocukluk döneminde var? Sorunun kim sorumlu - üreticileri, anne ya da çocuk?

4. Eğitim programının ne tür ebeveynler yardımcı olmak için gerekli ve çocuklar oyuncak güvenliği hakkında daha fazla bilgi? Ebeveynlerin çocuklarını korumak için öneriler Ne tür sunacak?


OYUNCAKLAR DEĞERLENDİRİLMESİ İÇİN KONTROL LİSTESİ

Oyuncak kenarlarını kesmek, keskin var mı?

Oyuncak küçük parçalar kaldırılacak ve yutulabilir böylece inşa edilmiştir?

Bu işitme zarar verebilir yüksek sesler yapacak?

Oyuncak maruz olabilir sivri uçlar veya çatallı gizlediniz mi?

Bir sivri bir atış oyuncak mı?

Bir yanlış inşa elektrikli oyuncak mı?

Bu çocuğun yaşı için uygunsuz mu?

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder