12 Ocak 2013 Cumartesi

Kreş Neden Gereklidir?

Kreş çocuklarımızın okula  hazırlık sürecidir. Güvenilir kreş malzemeleri ile donatılmış bir kurum çocuklarımızı ilkokula hazırlamak için gereklidir.
Çocuklarımız oyunla eğitim ihtiyaçlarını karşılar. Eğlenerek öğrenirler. Aslında Çocuklarımızın Aileleri yanlarında olmadan bir şeyler yapabildiklerini öğrenirler El becerileri gelişir.
Çocuklarımız arkadaşlarıyla pek çok şey öğrenirler. Mesela birlikte yemek yemeyi,paylaşmayı ,hediyeleşmenin güzelliğini,kendilerini savunmayı öğrenirler. 
Anaokuluna  ilk başlayan çocuklarımızın hepsinin kafasında ailem ne yapıyor düşüncesi vardır.Korkuyla başlarlar. Acaba beni buraya attılar mı ? Gibi bir sürü düşünce vardır kafalarında.Bunu aslında ailler yardımlarıyla atlatabilirler.Nerede ne yaptıklarını mutlaka paylaşmalılar.
Zamanla ailelerin uzakta olmayı öğrenirler. Bu gibi düşünceleri tamamen kafalarından silerler.Unuturlar. Çünkü Öğretmen ve arkadaşları ile geçirdikleri keyifli zaman onları bambaşka dünyaya götürür. Yaptıkları bir oyundan aldığı ödül onu mutlu kılar.
Okul öncesi mutlaka çocuklarımızı anaokuluna göndermeliyiz .Okula hazırlık dönemi olduğunu unutmayalım

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder