4 Ekim 2012 Perşembe

Çocuk Parkı Ekipmanları


Çocuk parkı ekipmanları denince akla ilk gelen çocuk oyun gruplarıdır. Çocuk oyun grupları genelde 2 salıncak ve ona bağlı kule veya kulelerden oluşur. Kaydırak sayısı ve kule yüksekliği ürün fiyatını artırır veya azaltır. 
Küçük çocuklar hedeflenerek kurulmuş parklar 100 cm lik platform yüksekliğine sahiptir. Genelde tek kaydırak ve 2 salıncak içerir. 3-8 yaş çocuklar için idealdir. Bu yaşın üstü için biraz küçük kalır. Daha dar bir alana oturtulabilir.

Eğer 7-8 yaş üstü çocuklar da kullanacaksa en az 150 cm kaydırak yüksekliği olan çocuk oyun grupları seçilmelidir. Bu tek kuleli çocuk oyun grupları 1 düz kaydırak ve 1 spiral kaydıraktan oluşur. Kuleye bağlı 2 salıncak standart olarak sunulmaktadır.
Diğer en çok kullanılan çocuk parkı ekipmanı tahterevallidir. Tahterevalli denge unsuru kullanılarak çocuklara eğlence sunan bir park ekipmanıdır. Çocuk kapasitesine göre ikili veya dörtlü tahterevalli diye adlandırılır. Çok yer kaplamadığı için hemen hemen her parka kolayca sığdırılır. Ayrıca tahterevalli ekonomik bir çocuk parkı ekipmanıdır.
Zıpzıp diğer bir park ekipmanıdır. Yayın sallama gücünü kullanarak çocuklar için eğlence üretir. Tahterevalli gibi ekonomik bir çocuk parkı ekipmanıdır.
Bunların dışında dönence, tarzan merdiveni, tırmanma, atlama ve geçiş sağlayan ekipmanlar miniklere eğlenceli zaman geçirtmek için tasarlanabilmekte ve oyun gruplarına eklenebilmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder